UKS 6 Jasło

podkarpackie

uks_szostka@o2.pl

Data powstania

Brak daty powstania klubu.

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:

Uczniowski Klub Sportowy Szóstka Jasło jest klubem działającym od ponad 17 lat przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle .Treningi prowadzą trenerzy: Artur Tomaszewski, Paweł Kasprzyk,Wojciech Dubiel, Dominik Kowalski, Marcin Łukaczyński, Dariusz Bernacki, Oktawian Flis oraz Kamil Rodak. Zajęcia prowadzone są w okresie letnim na jasielskich orlikach i na boisku przy Rafinerii na ul. Sportowej, natomiast w zimie na hali sportowej Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, MOSiR Jaśle oraz salach w ZSM nr 1, ZSM Nr 4.

W klubie kilka razy w tygodniu trenuje ponad 180 chłopców z roczników 2006, 2007, 2008, 2009,2010, 2011, 2012, 2013, 2014. Same treningi przyczyniają się do podnoszenia umiejętności tych młodych chłopców, ale konieczne są mecze z rówieśnikami z innych miast Polski. Dlatego też UKS Szóstka Jasło często bierze udział w turniejach, na które zapraszany jest przez zaprzyjaźnione kluby. Udział w silnie obsadzonych turniejach sprawia, że chłopcy z Jasła zostają zauważani i doceniani. Szkółki piłkarskie są bowiem zazwyczaj domeną większych miast, gdzie liczba chłopców chętnych do gry jest znacznie większa niż w Jaśle. Jednak dzięki uporowi wielu ludzi chłopcy trenują i coraz lepiej prezentują się w meczach z rówieśnikami z innych stron Polski oraz poza granicami naszego kraju - chociażby na Słowacji gdzie promują miasto Jasło i cały powiat jasielski. W klubie bowiem grają nie tylko uczniowie ZSM nr 1, ale też uczniowie innych szkół z terenu Jasła, a także całego powiatu. Ciągły rozwój umiejętności chłopców pozwala z optymizmem spojrzeć na dalszą działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego ''Szóstka'' Jasło, a wszystkim zaangażowanym w istnienie tego klubu pozwala wierzyć, że być może kiedyś któryś z jego wychowanków będzie reprezentował Polskę w meczach o najwyższą stawkę. Wychowankowie Klubu byli niejednokrotnie powoływani do Kadry OZPN Krosno oraz do Kadry Podkarpacia. Klub może pochwalić się również zawodnikami, którzy zagrali w Reprezentacji Polski (Arkadiusz Baran, Kamil Piątkowski, Michał Rakoczy). Natomiast na stałe zawodnicy Ci grają w Klubach: Szymon Pankiewicz (Jagiellonia Białystok), Kamil Piątkowski (KGHM Zagłębie Lubin), Arkadiusz Baran (Zagłębie Lubin), Michał Rakoczy (Cracovia Kraków).

NIP: 685-216-53-38

Nr konta: Bank Spółdzielczy Biecz  42 8627 1011 2001 0000 5861 0001