Podium Stali Mielec 2005 pod Giewontem

Orlicy starsi Stali Mielec pierwszy weekend kwietnia spędzili w zimowej stolicy Polski rywalizując w gronie 16 zespołów w ogólnopolskim turnieju piłkarskim o Puchar Burmistrza Zakopanego.

16 zespołów zostało podzielonych na 2 grupy, w których rywalizacja toczyła się każdy z każdym. Stal Mielec w grupie uzyskała następujące rezultaty:

Stal Mielec – Śląsk Wrocław 4:0 (Figurski x 2, Jaskot, Kilian (k))
Stal Mielec – FC Wrocław Academy 3:2 (Jaskot, Kluza, Skowron)
Stal Mielec – AP Orzeł Ząbkowice Śląskie 4:0 (Początek, Miłoś, Osmola, Kilian)
Stal Mielec – Dunajec Ostrowsko 2:3 (Wójcik x 2)
Stal Mielec – Sparta Zabrze 2:0 (Figurski, Bania)
Stal Mielec – Sandecja Nowy Sącz 0:3
Stal Mielec – FK Poprad 1:1 (Kluza)

Z każdej 8 zespołowej grupy 4 najlepsze zespoły awansowały do Ligi Mistrzów, pozostała czwórka grała w Lidze Europy. Uzyskane wyniki pozwoliły zająć II miejsce w grupie i awansować do pierwszej ósemki turnieju, w której znów zespoły rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym z zaliczeniem wyników dotychczasowych spotkań
Rywalizacja Stali w Lidze Mistrzów
Stal Mielec – AP 21 Kraków 1:0 (Figurski)
Stal Mielec – Dunajec Nowy Sącz 2:3 (Kluza, Figurski)
Stal Mielec – SMS Łódź 1:1 (Strelcow)
Stal Mielec – Legion Warszawa 1:6 (Miłoś)
Po zajęciu czwartego miejsca w Puławach 2 tygodnie wcześniej miejsce na podium było dla chłopów dużą radością. Turniej bardzo dobrze przygotowany, gra na sztucznej trawie, mecz trwał 20 minut. Bardzo dobre spotkanie nasi zawodnicy zagrali ze zwycięzcą turnieju – SMS Łódź, tylko nasza Stal urwała punkty drużynie z Łodzi podczas trzydniowej rywalizacji tracąc bramkę w końcówce spotkania.

Prócz zmagań na boisku zespół wypoczywał w AquaParku Zakopane oraz odwiedził Wielką Krokiew

Przedstawiamy Tabelę Końcową:

1.Sms Łódź
2.Sandecja Nowy Sącz
3.Stal Mielec
4.Legion Warszawa
5.Dunajec Nowy Sącz
6.Ap Sparta Zabrze
7.Ap 21 Kraków
8.Fc Wrocław Academy
9.Fk Poprad
10.Ap Jasło